Tasarımınıza ve müşterinizin taleplerine en uygun taşıyıcı sistemle yola çıkıyoruz.

 

 

Yüksek Yapılar

Ülkemizde ve tüm dünyada artık yüksek katlı yapılar hızla çoğalmakta fakat bu yapıların statik tasarımına malesef özellikle ülkemizde gerekli özen gösterilmemektedir. SDG Mühendislik bu yapıları kendi kategorisinde ele alır ve ülkemizde olmasa da yabancı yönetmelik ve şartnamelerden ve geçmiş tecrübelerinden faydalanarak bu tür yapıları modeller.

 

Okullar, Kültür ve Sanat Merkezleri

Okul, kültür merkezi, kongre merkezi, nikah salonları gibi eğitim ve kültür yapıları bulundukları mahalleye caddeye hatta şehre belirli bir kimlik kazandırırlar ve orayla bütünleşirler. Böyle nitelikli yapılar özellikle ikonik tasarımlar ile oluşturulurlarsa çok daha kapsayıcı ve mühendislik açısından heyecan verici olurlar. Bu anlamda birçok, keyif aldığımız projeler ürettik ve üretmeye devam ediyoruz.

 

Spor Kompleksleri

Uluslararası standartları sağlayan büyük ölçekli Stadyum, saha ve altyapı tesisleri ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapacak yapıların estetik kaygılarını da gözeterek mühendislik projelerini üretmekten gurur duyuyoruz.

 

Havalimanı ve Tarihi Eserler

Dünyanın en büyük havalimanı olan üçüncü İstanbul Havalimanı’ nın teknik destek binalarının birçoğunun projelerini ürettik. Birçok tarihi eser yapıya gerek yığma, gerek ahşap projelendirmesini yaparak tekrar hayat verdik.